آموزش تصویری راه اندازی Port Forwarding در میکروتیک

در این آموزش قصد داریم شما را با مبحث پورت فوروارد (Port Forwarding) در میکروتیک آشنا نماییم .

در این سناریو قصد داریم پورت 3389 که مربوط به ریموت دکستاپ ویندوز (Remote Desktop) می باشد را برای یک کامپیوتر در شبکه محلی یا همان Local باز کنیم ، بدین ترتیب قادر خواهیم بود از هر شبکه دیگری خارج از شرکت یا سازمان خود که دسترسی به اینترنت دارد به راحتی از راه دور به این سیستم متصل شده و کارهای خود را بصورت دور کاری انجام دهیم .

برای انجام این سناریو مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید :
  1. ابتدا با استفاده از نرم افزار Winbox به روتر خود متصل شوید سپس از مسیر ip > firewall وارد  سربرگ NAT  شده و برای اضافه کردن یک رول روی علامت + کلیک کنید

2 . در پنجره باز شده در سربرگ General مطابق تصویر فیلد Chain  را با گزینه dstnat و در قسمت Address باید IP Public خود را وارد کنید و درقسمت پروتکل از لیست گزینه tcp را انتخاب می کنیم و در قسمت Dst.port متناسب با سناریوی خود پورت مد نظر را وارد کنید که در این سناریو پورت 3389 مربوط به ریموت دسکتاپ می باشد .

3 . در مرحله آخر طبق تصویر وارد سربرگ Action  شده و فیلد Action را رو Dst-nat  تنظیم کنید و در قسمت To Address  آدرس IP مربوط به سرور داخلی یا Local  خود را وارد کنید و در قسمت To Port  نیز شماره پورت مد نظر خود را وارد کنید که در این سناریوی 3389 می باشد و در اخر رو دکمه ok کلیک کنید .

از این پس هر درخواستی روی IP Public با پورت 3389 ارسال گردد روی IP Local فوروارد خواهد شد .

موفق باشید .

داریانت